Tezgahlar

Akrilik Mutfak Tezgahı


Akrilik Solid Surface masif tezgahlar, doğal mineraller ve akriliğin özel bir yöntem ile birleştirilerek ve döküm tekniği ile üretilen %100 akrilik esaslı bir yüzey kaplama malzemesidir. Akrilik Solid Surface masif malzemeler, günümüzde özellikle Mutfak Tezgahlarında ve Banyo Tezgahlarında, Teknelerde, Fast-food, Otel, Hastane ve Laboratuvar Tezgahlarında Alışveriş merkezlerinin iç ve dış mekanlarında, kısacası hijyenik ve keyifli bir dokunuş düşlediğiniz her yerde uygulanabilen, en zor mimari detayları çağdaş çizgilere dönüştüren, estetik özelliği ve üstün performansı ile uygulamalarda sınırsız özgürlük sağlayan ideal bir yüzey malzemesidir.

AKRİLİK MUTFAK TEZGAHLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Çimstone Mutfak TezgahıÇimstone tezgah son yıllarda ülkemizde en fazla tercih edilen tezgah türlerinden biridir. Özellikle hızlı kurulumu ve fiyat avantajı ile mutfakları süslemeye devam etmektedir. Renk ve model açısından sayısız çeşide sahip olduğu için dekorasyon anlamında da eli güçlüdür.
Çimstone Mutfak Tezgahı Özellikleri:
-Bakteri üretmeyen sağlıklı bir üründür.
-Sağlam ve uzun ömürlüdür.
-Çok fazla renk ve modele sahiptir.
-Aşınma ve çizilme yaşamayan bir tezgahtır.

ÇİMSTONE MUTFAK TEZGAHLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Granit Mutfak Tezgahı


Granit, yıllardan beri evlerimizi süsleyen bir mutfak tezgahı çeşididir. Granit doğal bir taş olduğu için işlenip mutfaklarımıza tezgah şeklinde yerleştirilmektedir. Sağlam bir malzeme olmasına rağmen doğal bir ürün olduğu için sayısız renk ve modele sahip değildir. Yalnızca belli başlı dekorasyonlar için uygun olabilir. Ev sahipleri için genellikle doğal görünümünden dolayı tercih edilmektedir.
Granit Mutfak Tezgahı Özellikleri:
-Doğal bir görünüme sahiptir.
-Parlak ve şık görünür.
-Sağlam ve dayanıklı bir malzemedir.

GRANİT MUTFAK TEZGAHLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Mermer Mutfak Tezgahı
Genellikle Afyon mermeri kullanılır. Dezavantajı iyi cilalansa bile leke tutar, ısıdan etkilenip çizilebilir. Klasik görünümden vaz geçemeyecek olanların tercihidir.

MERMER MUTFAK TEZGAHLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Mermerit Mutfak Tezgahı


Mermer tozu ile jelkot karışımı döküm tezgahlardır. Mermer tezgahtan farkı leke tutma özelliği,evye ve sırtının tek parça olması ve buradan tezgah altı dolaplarına suyun kaçmamasıdır.Karışımında kaliteli jelkot kullanılırsa  ısıdan da kolay kolay etkilenmez. Mermer ve Granit görünümünde her rengi olabilir. L ve U mutfaklarda ek yeri belli olmadığı için daha çok tercih edilir. En kullanışlı tezgahtır.
Mermerit Mermer Farkları:
-Mermerit her renkte üretilebilir. Mutfağınıza, banyo dolaplarınıza ve fayanslarınıza uygun, istenilen renk seçeneklerinde üretilebilir.
-Mermerit Estetik ve şıktır.
-Cilalamaya gerek yoktur. Rengi yıllar geçsede solmaz ve parlaklığını kaybetmez.
-Mermerit hafiftir, Mermer ise ağırdır.
-Mermerit montajsız tek parçadır, Mermer ise montajlı çok parçalıdır.
-Mermer ürünlerinde yapıştırma olduğu için, sızma olasılığı çok yüksektir. Mermeritte yapıştırma ve ek yeri yoktur. Bundan dolayı zamanla arka süpürgeliğin, ön ile kenar dudaklarının oynaması, açılması ve evye kısmının tezgahtan ayrılıp aşağı düşmesi gibi bir problemlerle karşılaşılmaz.
-Mermerit üretimi hızlıdır, Mermer üretimi yavaştır.
-Mermerit özel ebat ve şekillerde kolayca üretilebilir, Mermerde ise zordur.
-Mermerit Granit (grapol) ve mermer (onix) görünümünde de üretilebilir. Mermerit Polyester bazlı üretim olduğu için, kasılmadan dolayı kırılma yapmaz.
-Esneme payı mermere göre daha fazladır. Bu yüzden çok sağlam ve dayanıklıdır.
-Mermeritler 220°c ısıya kadar (direk temaslar hariç) dayanıklı ürünlerdir.

MERMERİT MUTFAK TEZGAHLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ