Mutfak Dolapları

Akrilik Mutfak DolaplarıAkrilik mutfak dolapları son yılların en çok tercih edilen mutfak plakalarından biridir. Bunun nedenlerine çizilmeye, UV ışınlarına karşı dayanıklı olması, yüksek parlaklıkla mutfakları olduğun şık göstermesi örnek  verilebilir. Evet akrilik mutfak dolabı modelleri- High Gloss mdf kapaklar gibi parlaktır ama ekstra olarak su geçirmez, çizilmez bir yapıdadır. Malzeme kalitesi ile son yıllarda oldukça artan mutfaklarda güçlü kimyasal temizleyiciler kullanımı alışkanlığı mutfak dolaplarının ve kaplamalarının ömrünü oldukça kısaltıyor fakat akrilik mutfak dolapları bu kimyasallara karşı su geçirmez, parlak, güçlü, dayanıklı yüzeyi ile uzun süre boyunca karşı koyabiliyor. Akrilik mutfak dolapları aynı zamanda çevre dostu güvenli bir üründür. Üzerinde oluşabilecek küçük çizikler cila ile rahatlıkla yok edilebilir. 2017 yılında ankastre mutfaklarda en çok kullanılan mutfak dolabı modeli olmayı başararak, tüm dünyada ne kadar çok tercih edildiğini kanıtlamış oldu.


AKRİLİK MUTFAK DOLAPLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Balon Kapak Mutfak DolaplarıMembran, Balon Kapak Mutfak Dolapları günümüzde en çok tercih edilen mutfak dolabı modellerindendir. Hatta mutfak sektörünün lokomotifidir diyebiliriz. Bunun nedeni renk ve kaplama kartelasının zenginliğidir. Mutlaka bir dostunuzun, komşunuzun evinde oldukça şık ve daha önce karşılaşmadığınız tasarımda ahşap kaplamaları olan veya karmaşık desenli, iç bükey tornalı desenli mutfaklar görmüşsünüzdür. O halde mutlaka membran mutfak dolabı ile karşılaştınız demektir. Membran kapaklar öyle özelliklere sahip ki, modasının geçmesi asla mümkün olamaz. Çünkü neredeyse bütün mutfak dolabı türlerinin özelliklerini kendinde toplar. Kaplaması köşelere dek devam ettiği için bant köşelerinden hava geçirmediğinden aslında en dayanıklı model olarak ele alınabilir.

BALON KAPAK MUTFAK DOLAPLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Country Mutfak Dolabı


Country Mutfak modelleri tasarımları ise bu tarz üzerine inşa edilmiş bir tasarım metodudur. Yani sade, yerel, kullanışlı, doğal malzemelerden üretilen, ahşap tonlarına yakın, Akdeniz veya köy mutfağı olarak tanımlayabileceğimiz bir mutfak dekor unsurudur. Evet açıkçası böyle dersek abartmış olmayız. Şu an Avrupa’dan Amerika’ya kadar dünyanın birçok yerinde en çok tercih edilen tasarım country mutfak modelleri. Buna klasik tarzlara dönüş diyebiliriz. Tüm dünyada klasik tarz mutfaklara dönüş eğilimi var. Ahşap ağırlıklı rustik mutfak modelleri, tasarım çizgileri ile hem yerel hemde görkemli görünen country mutfak modelleri bu yüzden revaçta.


COUNTRY MUTFAK DOLAPLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


High Gloss Mutfak Dolapları

High Gloss mutfak dolapları bir diğer adıyla Glossmax mutfak dolapları adının türkçe manasını tam olarak karşılıyor; yüksek parlaklık.Oldukça üst düzey bir teknolojiyle üretilen ve mutfakları adeta ışıl ışıl parlatan; gün ışığı ve lamba ışığını yansıtarak mutfakların her daim capcanlı farklı alanlar olarak görünmesini sağlayan High Gloss Mutfaklar ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen mdf kaplamalarıdır. Kuru bir bez ile bütün kiri çok kısa sürelerde giderilebilen ve sıvıya, kimyasal temizlik maddelerine karşı maksimum düzeyde koruma sağlayan bu gelişmiş mutfak kaplaması aynı zamanda oldukça çevreye zararsızdır.


 MUTFAK DOLAPLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ